en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

Idziemy na urlop!

2012-12-19 21:04
Autor: Muzeum Drukarstwa


Muzeum Drukarstwa w Cieszynie będzie NIECZYNNE do 23 stycznia 2013 r.

Zbliża się  okres świąteczny i koniec  świata – ops, oczywiście koniec roku! Niezły to był rok dla nas. Sporo nowych inicjatyw, nowych „zdobyczy” muzealnych. Przede wszystkim jednak uwieńczone sukcesem wieloletnie starania o NORMALNE wejście do naszego obiektu. Uzyskując je, utworzyliśmy wreszcie wymarzoną galerię wystaw czasowych. Mamy zatem gdzie wystawiać, ale przede wszystkim mają gdzie pokazać się lokalni twórcy. Twórcy z pokaźnym dorobkiem artystycznym oraz......rozpoczynający dopiero swój artystyczny żywot. Chcemy, by było to miejsce twórczej dyskusji i propozycji artystycznych. Będziemy też przedstawiać (dla porównania) artystów spoza naszego regionu. Preferujemy jednak grafikę tradycyjną – warsztatową, jako najbliższą drukarstwu typograficznemu.

Obserwując stale rosnącą liczbę osób nas odwiedzających, czujemy się potrzebni, za co dziękujemy.

Był to rok wytężonej, żmudnej pracy. Jest lepiej, to nie znaczy, że dobrze. Wiele jeszcze pozostało do poprawienia. Nie wszystko jednak można wykonać nieodpłatnym działaniem. Członkowie naszego Stowarzyszenia poświęcili wiele godzin na doprowadzenie do użytkowości pomieszczeń po przeprowadzonej adaptacji, jak też do przeorganizowania całej ekspozycji. Osoby te (w przewadze) są w wieku emerytalnym. Czas więc przez chwilę odpocząć.

Informujemy zatem, że udajemy się  na „zasłużony urlop”.

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie będzie NIECZYNNE do 23 stycznia 2013 r.

Proszę przyjąć nasze najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Wierzymy, że wspólnie możemy wykonać więcej. Życzymy więc wiary we wspólne działania, które pokonują trudności.

Prosimy też byście Państwo o nas pamiętali i do zobaczenia w styczniu.

idziemy na urlop« powrót