en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

INDUSTRIADA 2013 - 8 czerwca

2013-05-29 22:01
Autor: Muzeum Drukarstwa


ŚWIETO SZLAKU ZABYTKÓW TECHNIKI – INDUSTRIADA 2013 - 8 czerwca - "Z energią od dwustu lat”

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie zaprasza Cię do niezapomnianej podróży w czasie! Obserwujemy wpierw trud dawnych drukarzy, którzy z wysiłkiem, własną energią pokonują kolejne etapy archaicznego, typograficznego druku. Efekt uzyskuje się mozolnie, choć bardzo widowiskowo.Jeśli chcemy uczestniczyć w Grze miejskiej - odbieramy pierwszą część broszurki, którą sami skompletujemy. W każdym z następnych punktów na naszej trasie, będziemy otrzymywać kolejną część. Trasa oznaczona strzałkami, które ułatwiają odnalezienie kolejnych miejsc do zwiedzenia.

WAŻNE! Uczestniku gry NIE ZAPOMNIJ odebrać w każdym z odwiedzanych miejsc specjalnego druku. Tylko komplet tworzący broszurkę pozwoli Ci uczestniczyć w finale gry. BĄDŹ CZUJNY by odnaleźć wskazówki do poszukiwanego hasła. Bez tego, nie masz co liczyć na nagrodę.

Wytyczonym szlakiem (ulicą Frysztacką) zmierzamy w kierunku drukarni współczesnej Offsetdruk i Media, udostępnionej nam wyjątkowo i tylko w dzień Industriady.

Po drodze odwiedzamy jeszcze Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich, by wśród zgromadzonych eksponatów odszukać zawartą tu energię ludzkich serc, przykłady patriotyzmu i heroizmu, poświęcenia i honoru.

Docieramy wreszcie do energetycznego miejsca - Drukarnia Offsetdruk i Media. Tu nawet w powietrzu wyczuwamy napięcie. Nowoczesny sprzęt  rozpędzany prądem elektrycznym zadziwia. Energia bliska wrzeniu! Przewodnik objaśnia poszczególne etapy. Szybko i precyzyjnie powstaje teraz druk.

Przyspieszamy kroku, by po krótkim spacerze znaleźć się w miejscu, gdzie efekty dotychczasowych starań zostają z sobą połączone. Introligatornia „introALS” (ulica Mostowa 1). Tu współcześni dopieszczają całość  w dzieło skończone – książkę.

Krok po kroku obserwujemy rozwój techniczny, ale też sposób wykorzystania i przenoszenia energii.

W introligatorni każdy uczestnik Gry miejskiej wykonuje ostatnią czynność – łączy zebrane „po drodze” części i  używając własnej energii, tworzy swoją, niepowtarzalną pamiątkę.

Teraz już tylko wpisujemy hasło i ul. Stromą powracamy na podwórko Muzeum Drukarstwa. Zgłaszamy w oznaczonym miejscu zakończenie gry i odbieramy swój indywidualny numer.

Tuż po godz. 17. rozpocznie się nagradzanie WYŁĄCZNIE OBECNYCH szczęśliwców.

Do godz. 20.00 – w piknikowym już klimacie, słuchając muzyki i smakując oferowane specjały, dyskutujemy i utrwalamy sobie dzisiejsze doznania.

indu2013« powrót