en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

INDUSTRIADA 2014

2014-05-20 15:01
Autor: Muzeum Drukarstwa


Już 14 czerwca 2014 r. spotykamy się na V Święcie Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA! Cieszyńska edycja święta rozpoczyna się jak zwykle w Muzeum Drukarstwa w Cieszynie przy ul. Głębokiej 50. Temat przewodni i hasło tegorocznej Industriady brzmi Z FANTAZJĄ i w takim klimacie spędzimy czas pomiędzy godz. 10.00 a 17.00od godz. 10.00 – Spacerujący słuchają opowieści o okolicznościach, które spowodowały powstanie i późniejszy rozwój oglądanego urządzenia. Urządzenia i starej maszyny nadal „pracującej”. Odkrywa ciągłość zdarzeń i już rozumie trud pionierów, fantazję i pomysłowość pierwszych konstruktorów.

Przy wyjściu możliwość pozostawienia śladu w postaci odciśniętej pamiątkowej pieczęci na certyfikacie potwierdzającym udział w imprezie. Posłużymy się zabytkową drukarską maszyną.

Na przyległym podwórku – zabawy dla najmłodszych i młodzieży pt. „Fantastyczne pomysły” oraz rozmowy młodych o tematyce fantastycznej w książkach.

o godz. 14.00 rusza (po raz pierwszy w Cieszynie!) fabularna gra miejska LARP. Chętnych do wzięcia udziału w tej ciekawej grze zapraszamy do Muzeum Drukarstwa na godz. 13.00, żeby zapoznać się z założeniami i tematem gry.

Fabularna, kostiumowa gra miejska, w której prowadzimy śledztwo, by rozwiązać problem lub odszukać rzecz, odkryć i uwiarygodnić fakt itp. wg własnych pomysłów.

Jesteś kreatywny, potrafisz dedukować, masz wyobraźnię? – to gra dla Ciebie!!!

UWAGA! Są nagrody dla najlepszych w kilku kategoriach

Proponujemy też wycieczkę do Izby Cieszyńskich Mistrzów na Starym Targu. Poznamy warsztat znanego rusznikarza oraz poznamy ile finezji, fantazji ale i precyzji trzeba, by wykonać słynną strzelbę „cieszynkę” produkowaną kiedyś w Cieszynie. Poznamy też galerię najsłynniejszych rzemieślników naszego miasta.

od godz. 15.30 kontynuując wycieczkę, zwiedzamy cieszyński teatr i jego tajemniczą maszynerię, działającą od 1901 roku. Dowiemy się, co napędza obrotową scenę, przy nas opadnie żelazna kurtyna. Posłuchamy anegdot i plotek o zaskakujących zdarzeniach w czasie trwania spektakli teatralnych.

o godz. 16.45 przejdziemy na rynek, by pokazać się świętującej tu publiczności i wracamy do Muzeum Drukarstwa, żeby podsumować fantastycznie spędzony czas na INDUSTRIADZIE, oklaskami nagrodzić zwycięzców gry miejskiej i umówić się na kolejne Święto Szlaku w roku następnym.

INDUSTRIADA« powrót