en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

Zbigniew Kubeczka - wystawa

2013-10-03 14:21
Autor: Muzeum Drukarstwa

Zbigniewa Kubeczka - przygodę ze sztuką rozpoczynał od fotografii i grafiki użytkowej, a od 60 lat ubieglego wieku prawie w całości poświęcił się tworzeniu ekslibrisów. W swej twórczości korzysta z klasycznej techniki graficznej, linorytu, w której wciąż nas przekonuje, że na płytce linoleum za pomocą dłutka można wyczarować ciekawe obrazy. ...


...czytaj całość


Dariusz Orszulik - Moje miasto Cieszyn

2013-08-29 20:33
Autor: Muzeum Drukarstwa

Wyjątkowa wystawa cieszyńskiego Artysty Dariusza Orszulika, który po raz kolejny zabiera nas w podróż po Cieszynie, pokazując mniej lub bardziej znane zakątki nadolziańskiego grodu.

Orszulik prowadzi nas wąskimi, cieszyńskimi uliczkami i pokazuje miasto przez pryzmat własnych odczuć. Nowe spojrzenie przedstawione w nowych pracach. Stare kamienice, niepozorne budynki czy zapomniane ogrody zyskują inny, magiczny wymiar. Jeśli wydaje Ci się, że Cieszyn nie ma przed Tobą tajemnic, wybierz się razem z Artystą w tę podróż, która pokaże Ci nieznane dotąd zaułki tego pięknego miasta. Podróż, dzięki której zobaczysz magiczny i barwny świat, pełen kolorów, miłości i radości.


...czytaj całość