en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

Przybywa nam!

2012-12-09 13:55
Autor: Muzeum Drukarstwa

Ledwo zdążyliśmy uporządkować i ustawić eksponaty przywiezione z Muzeum w Bielsku-Białej, a już obdarowani zostaliśmy kolejnym, bogatym przekazem. Za zgodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Techniki i Włókiennictwa – oddział bielskiego muzeum, przekazało do naszych zbiorów dwa poligraficzne urządzenia, służące do wykonywania typograficznych składów monotypowych. Jednym z nich jest taster monotypowy, czyli urządzenie do składania tekstu, zaś drugim odlewarka z oprzyrządowaniem. Kolejnym darczyńcą jest Pan Adam Radek, również mieszkaniec Bielska-Białej. W swojej współczesnej drukarni posiadał urządzenia „z poprzedniej epoki”, które prezentował w formie nostalgicznej ekspozycji. W momencie, kiedy zaszła konieczność zmiany lokum firmy, na dotychczasową ekspozycję brakło miejsca. Ofertę jej przekazania przyjęliśmy bardzo chętnie. Tym bardziej, że uzupełniała i ubogacała nasze dotychczasowe zbiory.


...czytaj całość


kolejna wystawa w galerii Przystanek Grafika

2012-12-03 22:47
Autor: Muzeum Drukarstwa

W dniu 20 listopada br. otwarta została kolejna, piąta już wystawa w Galerii "Przystanek Grafika". Licznie przybyli na wernisaż goście, mieli okazję zapoznania się z ciekawą twórczością Ryszarda Bandosza. Przedstawiona w ośmiu grupach tematycznych, wywołała spore zainteresowanie wśród przybyłych.
Przyjęliśmy zasadę witania naszych gości bez przedstawiania indywidualnego. Uważamy, że ludzie kultury w Cieszynie powinni się znać. Jeżeli jest inaczej, mamy okazję by to zmienić - powiedział otwierając wystawę  Karol Franek,
 prezes Muzeum Drukarstwa...


...czytaj całość